Dijital Dönüşüm ve Yazılım Ofisi Koordinatörlüğü

PERFORMANS VERİ SİSTEMİ (PVS) PROJESİ

YÖK tarafından her yıl Üniversite İzleme ve Değerlendirme Raporu yayınlanmaktadır. Bu raporda üniversitelerin gerçekleştirdikleri akademik, eğitim-öğretim ve yönetim faaliyetlerine yönelik ölçüler bulunmaktadır. Üniversiteler açısından hem öz değerlendirme hem de genel durumu ortaya koyan bu göstergelerin tutarlı, sürekli ve kayıpsız olarak toplanabilmesi adına birim olarak çalışmaktayız.

Dijital Dönüşüm ve Yazılım Ofisi Koordinatörlüğü olarak üniversitemiz içinde gerçekleştirilen tüm etkinlik ve faaliyetlerin bir çatı altında toplanması amacıyla Performans Veri Sistemi (PVS) geliştirilmiştir. PVS üzerinde birim amirleri personellere yetki ataması yapabilir, yetkiniz var ise görevli olduğunuz birim/birimler adına etkinlik/faaliyet ekleyebilir, silebilir, düzenleyebilirsiniz. Sisteme e-kampus bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz. Ayrıca tüm akademik personelimize ait YÖKSİS’te bulunan proje, makale, tez, patent ve benzeri tüm göstergelerin her yıl otomatik olarak analiz edilmesi amacıyla altyapı çalışmaları gerçekleştirilmiş olup, kurumsal öz değerlendirmemizi ortaya koyacak istatistikleri oluşturduk. 

 

AMAÇ

Performans Veri Sistemi (PVS), üniversitemizin akademik süreçlerinin dijital olarak takip edilmesi amacıyla Dijital Dönüşüm ve Yazılım Ofisi Koordinatörlüğü tarafından geliştirilen bir platformdur. PVS, akademik ve idari birimlerin tüm faaliyetlerini ortak bir havuzda birleştirmek, yıllık bazda üniversite performansını ortaya koyabilmek ve öngörü geliştirebilmek adına geliştirilmiştir.

PVS ile gerçekleştirilen toplantı, eğitim, seminer, tören, fuar ve benzeri tüm etkinlik ve faaliyetlerin kayıt altına alınması, bu etkinliklerin takvim üzerinden takip edilmesi, birimlerde görevli personelin PVS yetkilerinin belirlenmesi, YÖKSİS üzerindeki akademisyen performans bilgilerinin otomatik alınması ve kurumsal analizlerin oluşturulması sağlanabilmektedir. PVS ile bir araya getirilen bu verilerle Üniversitemiz Stratejik Plan’da Durum Analizi kapsamında yer bulan Kuruluş İçi Analiz ve Akademik Faaliyetler Analizi basamaklarına da destek olunmaktadır.

 

PVS’nin Mevcut Özellikleri

  • YÖKSİS ile senkronizasyon
    • Araştırmacıların akademik senkronizasyonu
    • Proje, makale, kitap, tez ve atıf sayılarının senkronizasyonu
  • Kurumsal olarak gerçekleştirilen toplantı, ziyaret, tören, eğitim, çalıştay, seminer, fuar, konser vb faaliyetlerin dijital olarak kayıt altına alınması
  • Stratejik plan göstergelerinin oluşturulması

 

PVS'nin daha kusursuz ve kullanıcı dostu hale getirmeyi planlamaktayız. Bu sebeple sistemde karşılaşılabilecek aksaklık ve sorunları birimimize iletmeniz, bu sistemin daha verimli çalışmasını sağlayacaktır.

 

* PVS arayüzüne buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Galeri

Menüyü Kapat